Vervolg op de pilot Functieperspectief secretaresse
SoFoKleS organiseert sessies voor Functieperspectief in een dag voor ondersteunende functies op de universiteit. Krijg in een dag meer perspectief op een functie om goed voorbereid te zijn op de toekomst.
Functieperspectief in een dag is een landelijke dialoog- en werksessie waarin medewerkers, leidinggevenden en hr op een laagdrempelige manier in gesprek gaan over vragen als:
Ontwikkelingen als digitalisering en internationalisering hebben invloed op het werk van ondersteunend en beheerspersoneel (obp). Tijdens de landelijke dialoog- en werksessie gaat u in gesprek om hier beter zicht op te krijgen en te ontdekken welke acties u kunt ondernemen vanuit uw rol als medewerker, leidinggevende of hr.
Met een groep van een specifieke functiegroep doorloopt u de volgende drie stappen:
Een groep medewerkers van een bepaalde functiegroep (obp t/m schaal 9), leidinggevenden obp, hr en lokaal overleg. Denk daarbij aan obp-functiegroepen als financiën, bibliotheek, ICT, administratief, secretarieel/managementondersteuning en communicatie.
De sessie vindt plaats op 6 oktober 2020.
Meld u uiterlijk 22 september aan voor de sessie op 6 oktober bij Sasja van den Bulk via, s.vandenbulk@caop.nl.
Functieperspectief in een dag is een vervolg op de pilot Functieperspectief secretaresse. In deze pilot gingen secretaresses, leidinggevenden en hr samen aan de slag om zicht te krijgen op de veranderingen in het werk voor secretaresses en hoe medewerkers en de universiteit zich daarop kunnen voorbereiden. Deelnemers zeggen over de pilot:
‘Ik kijk met een goed gevoel terug op de pilot. Het was nuttig. Er was een goede, open sfeer. Wat ik er vooral aan had, was dat ik me bewust werd van de mogelijkheden. Dat ik zelf keuzes heb en zelf iets kan veranderen. De anderen uit de groep vonden de pilot ook positief, vooral vanwege die bewustwording.
Fenny Bosse, secretaresse Vrije Universiteit
‘We hebben wel een loopbaanaanbod en online modules over ontwikkeling, maar we vroegen ons nu af: Wat is nog meer nodig? Wat past bij de wensen van medewerkers? De opzet van SoFoKleS voor de pilot Functieperspectief paste in dat grotere plaatje. Tijdens de pilot breng je in kaart wat je eigen wensen zijn, hoe je daarover het gesprek aangaat met de leidinggevende en hoe je je kunt voorbereiden op veranderingen in je functie. Het leek ons een mooie manier om iets uit te proberen.’
Kitty van der Heijden, beleidsmedewerker HRM
Lees meer over andere activiteiten van SoFoKleS om de employability van obp t/m schaal 9 te versterken.
SoFoKleS, het Sociaal Fonds voor de Kennissector, voert projecten en onderzoek uit en subsidieert activiteiten op het gebied van de academische arbeidsmarkt. Het fonds deelt zijn kennis met de Nederlandse universiteiten, onderzoekinstellingen en universitair medische centra (umc's).
Stichting SoFoKleS
Postbus 556
2501 CN Den Haag
T: 070-3765727
E: sofokles@caop.nl